Špakteļmasas
Rāda 1-12 no 15 produktiem
Cena, no lētākās uz dārgāko
Populārākās vispirms
Cena, no lētākās uz dārgāko
Cena, no dārgākās uz lētāko
Cena līdz 31
Cena līdz 31

Plašajā apdares materiālu klāstā, stabila vieta ir garantēta daudzveidīgo špakteļmasu piedāvājumam. Špakteļmasu pielietojums tāpat kā piedāvājums ir daudzveidīgs, lai nepieciešamajiem apdares darbiem pielietotu atbilstošu materiālus izcilam rezultātam. Špakteļmasas pirmkārt tiek izmantotas, lai izlīdzinātu virsmas, aizpildītu caurumus, plaisas un iedobes. Veicot virsmu izlīdzināšanu ar špakteļmasu, tā tiek sagatavota tālākajiem dekoratīvās apdares darbiem. Pārliecinoties par špakteļmasu īpašībām praksē, un pilnveidojot masu sastāvu ražošanas procesā, šobrīd iespējams špakteļmasas pielietot arī visas virsmas špaktelēšanai uz ģipša, cementa, kaļķa cementa apmetumiem un betona virsmām. Špakteļmasu pielietojums nebeidzas ar virsmu izlīdzināšanu un špaktelēšanu, tās tiek liktas lietā, veicot arī citus apdares darbus. Ļoti plaši špakteļmasas tiek pielietotas darbos ar ģipša plāksnēm. Ģipša plākšņu pielīmēšana un šuvju apstrāde ar šuvju lentu tiek veikta izmantojot špakteļmasu, kā arī ģipša plākšņu, ar visa veida malām, savienojumu špaktelēšana, izmantojot armējošo lentu. Špakteļmasas tiek izmantotas arī tādiem apdares darbiem kā stūru aizsargprofilu stiprināšanai, akustisko paneļu, grīdas plākšņu šuvju aizdarei, izvēloties špakteļmasu šādiem apdares darbiem, vienmēr nepieciešams ņemt vērā ražotāja ieteikumus un marķējumu uz izvēlētā materiāla iepakojuma. Daudzveidīgais špakteļmasu pielietojums apliecina, ka tās izmantojamas gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem. Svarīgi katram no tiem izvēlēties atbilstošu špakteļmasu.

Izvēloties špakteļmasu jāņem vērā to veidojošais sastāvs un gatavības pakāpe. Špakteļmasas atšķiras ne vien pēc sastāva, bet arī pēc gatavības pakāpes – sausais pulverveida maisījums, ko jāpagatavo pirms lietošanas vai lietošanai sagatavots maisījums. Špakteļmasas tiek ražotas par bāzes vielu izvēloties ģipsi, cementu, kaļķi vai polimērus. Sastāvs nosaka špakteļmasas piemērotību un pielietojumu dažādiem apdares iekšdarbiem vai ārdarbiem.

Ģipša špakteļmasas piemērotas dažādiem apdares iekšdarbiem, sausām telpām vai telpām ar zemu mitruma līmeni, lai ģipša apdare netiktu mitruma ietekmēta. Ģipša špakteļmasu plaši pielieto ģipša plākšņu šuvju un stūru apdarei. Ģipša špakteļmasa ir viegli lietojama, ar to ir ērti veikt nepieciešamos apdares darbus. Tā nodrošina labu saķeri ar pamatni, ir ātri žūstoša ar mazu rukumu, turklāt tai piemīt ātri augoša stiprība.

Kaļķa špakteļmasas visbiežāk izmanto renovācijas un restaurācijas darbos vēsturiskās ēkās, lai labotu vai panāktu līdzvērtīgu efektu kā senā kaļķa apmetuma virsmu apdare. Kaļķa špakteļmasa ir plaši pielietota ekoloģiskajā būvniecībā. Tomēr šāda veida pielietojums nenozīmē, ka tā nav universāli pielietojam arī citos projektos virsmu izlīdzināšanai.

Cementa špakteļmasas lietojamas gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem, jo ir izturīgas pret ārējās vides un mehāniskā spēka ietekmi. Cementa špakteļmasa būs piemērota telpām ar augstu mitruma līmeni un āra fasādes darbiem, jo labi panes temperatūras svārstības.

Polimēru savienojumu špakteļmasas nodrošina augstu saķeri ar apstrādājamo virsmu un labu virsmu izlīdzinājumu. Lai gan polimēru špakteļmasu var dēvēt par universāli pielietojamu dažādiem apdares darbiem iekštelpās un āra fasādēm, tomēr šeit sevišķi vērīgi jāseko līdzi ražotāja norādēm par špakteļmasas pielietojumu.

Špakteļmasas būs piemērots apdares materiāls dažādos apdares darbu posmos. Uzsākot apdares darbus kā pirmais solis virsmu izlīdzināšanai un nogludināšanai, lai sagatavotu virsmu tālākai apstrādei. Šādu darbu veikšanai ieteicams izvēlēties izlīdzinošo špakteļmasu. Nobeiguma špakteļmasa ir paredzēta izmantošanai pirms dekoratīvās virsmu apstrādes. Ar nobeiguma špakteļmasas palīdzību iespējams iegūt sevišķi gludas virsmas, izlīdzinot vissīkākās virsmas nepilnības. Universālā špaktele tiek izmantota visa veida špaktelēšanas darbiem gan izlīdzināšanai, gan piestiprināšanai, gan šuvju aizpildīšanai, gan apdares nobeiguma darbiem. Izvēloties kvalitatīvu un piemērotu špakteļmasu veicamajiem apdares darbiem, atbilstoši to pielietojot, skaidri zināms, ka rezultāti neizpaliks!

Lasīt vairāk
Lasīt mazāk